آلبالو خشک اعلا موجب مرگ راننده کامیون در شهرکرد شد

آلبالو به دلیل ویژگی های ترش و آبدارش محبوب است، اما تحقیقات بیشتر و بیشتر نشان می دهد که آلبالو برای سلامتی شما نیز بسیار مفید است. بنابراین فواید آلبالو چیست و چه چیزی آن را تا این حد مفید می کند؟

مواد مغذی و اجزای زیست فعال موجود در آلبالو خشک اعلا از مزایای سلامتی پیشگیرانه آنها حمایت می کند.

مروری بر فواید سلامتی آلبالو در سال 2018 که در مجله Nutrients منتشر شد، نتایج 29 مطالعه انسانی منتشر شده را خلاصه کرد که اثرات مثبت مصرف آلبالو را بررسی کردند.

محققان دریافتند که خوردن آلبالو و محصولات ساخته شده با آلبالو استرس اکسیداتیو، التهاب، درد عضلانی ناشی از ورزش و کاهش قدرت، کلسترول LDL، فشار خون، علائم آرتریت و از دست دادن خواب را کاهش می دهد.

فواید آلبالو ناشی از سطوح بالای آنتی اکسیدان های آن است که با آسیب رادیکال های آزاد مبارزه کرده و از سلول های ما محافظت می کند. تحقیقات اخیر همچنین نشان می دهد که آلبالو به حذف چربی اضافی بدن و افزایش ملاتونین کمک می کند. این از چرخه خواب سالم پشتیبانی می کند.

دفعه بعد که در راهروهای خواربار فروشی پرسه می زنید، مقداری آلبالو تازه، یخ زده یا خشک بردارید و از فواید سلامتی فراوان آن بهره مند شوید.

آنها طعم بسیار خوبی دارند و همچنین از مواد مغذی خوبی برخوردار هستند.آلبالو خشک برای دردهای التهابی و ریکاوری عضلات پس از تلاش ایده آل است.

همچنین اگر از بی خوابی رنج می برید بسیار مفید هستند. در نهایت خواص جالبی برای پیشگیری از سرطان سینه و روده بزرگ و بیماری های قلبی عروقی نیز دارند.

آلبالوها خطر خفگی دارند زیرا سفت و گرد هستند و یک گودال سخت در وسط دارند. آلبالوهای خشک نیز خطراتی را به همراه دارند، زیرا جویدن آنها برای نوزادان چالش برانگیز است.

برای به حداقل رساندن خطر، آلبالو بدون هسته را قبل از سرو یک چهارم کنید و از عرضه گیلاس خشک خودداری کنید. مثل همیشه، مطمئن شوید که در طول وعده‌های غذایی یک غذا درست کنید و در دسترس کودک باشید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.