از ام دی اف ۳ میل برای میله پرده استفاده می کنند

نکته مهم در انتخاب مواد برای نجاری، بازسازی خانه یا پروژه های DIY وزن است.

جای تعجب نیست که هر چه ماده سنگین‌تر باشد، ساختار نگهدارنده باید قوی‌تر باشد تا آن را در جای خود محکم نگه دارد و از فروریختن آن جلوگیری کند.

تخته فیبر با چگالی متوسط یا ام دی اف ۳ میل به دلیل سنگین بودن بسیار مشهور است.

ام دی اف در واقعیت چقدر سنگین است و آیا به طور قابل توجهی سنگین تر از مواد ورق مهندسی جایگزین مانند تخته سه لا است؟

این چیزی است که در این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.خواه با ام دی اف امپریال یا متریک کار می کنید، به خواندن ادامه دهید تا جداول مرجع مفید وزن اندازه و ضخامت ورق های ام دی اف استاندارد را بیابید.

ما همچنین یک ماشین‌حساب ام‌دی‌اف مفید را برای کمک به شما در تعیین وزن اندازه‌های ورق سفارشی نیز قرار داده‌ایم.

در ورق های بزرگتر، حتی افزایش جزئی ضخامت می تواند وزن ام دی اف را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. از وزن یک ورق در اندازه‌گیری‌های امپریالیستی و متریک گرفته تا چرایی متراکم بودن MDF، در این بخش به همه چیزهایی که در مورد وزن ام‌دی‌اف نیاز دارید می‌پردازیم.

برای کسانی که در ایالات متحده هستند یا برای کسانی که کار با اندازه امپریال را ترجیح می دهند، در اینجا خلاصه ای از وزن تقریبی یک ورق MDF استاندارد 4 فوت در 8 فوت در ضخامت های مختلف آورده شده است:مانند MDF، تخته سه لا یکی دیگر از مواد ورق مهندسی رایج است که بسیار متنوع است.

تخته سه لا از روکش‌های نازک چوب ساخته می‌شود که هر لایه آن دانه‌بندی شده و در ۹۰ درجه به قطعه زیر چسبانده می‌شود تا به چوب ثبات و استحکام آن را بدهد.

انواع مختلفی از تخته سه لا موجود است و هر کدام دارای خواص متفاوتی هستند که برای کاربردهای مختلف مناسب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.