استفاده از میگو رد چری در تولید ماست پر چرب

خصوصیات میگو رد چری آنها همه چیزخوار هستند و معمولاً 1 تا 2 سال در شرایط ایده آل زندگی می کنند. مطمئن شوید که تمام غذاها، مکمل ها یا مواد شیمیایی حاوی مس را از مخزن میگو خود دور نگه دارید. خوشبختانه، میگوی گیلاس قرمز با شرایط مختلف در آکواریوم سرگرمی سازگار است.

این میگو که در اواسط دهه 1980 توسط تاکاشی آمانو ژاپنی معرفی شد، به مرور زمان به یک جواهر کوچک ضروری در دنیای آکواریوم تبدیل شد. در مورد ماهی، نگهداری خوب آن منوط به رعایت چندین قانون اساسی است.

اول اینکه برای جلوگیری از شکار شدن، میگو را نباید با ماهی های بزرگ نگهداری کرد. حتی با مخفی گاه ها، اگر آنها را بدرقه کنید، به تدریج از آکواریوم شما ناپدید می شوند.

اگر می خواهید آنها را تکثیر کنید، توجه داشته باشید که حتی ماهی های کوچک نیز احتمالا به بچه ها حمله می کنند. میگوهای ارائه شده در اینجا همه گروهی هستند، آنها در مستعمرات ده ها نفر زندگی می کنند و نباید زیر هشت نمونه نگهداری شوند.

علاقه روزافزون به میگو بسیاری از متخصصان را بر آن داشته است تا تلاقی هایی ایجاد کنند که باعث ایجاد انواع (یا انتخاب های جدید) شده است.

پانل های رنگی موجود در حال حاضر بسیار غنی هستند و جدیدترین انتخاب ها با زیبایی شناسی و تنوع الگوهای خود شگفت زده می شوند. با این حال مراقب باشید، برخی از گونه ها به ویژه شکننده شده اند و نگهداری آنها دشوار است.

همچنین مراقب خطرات مشترک هیبریداسیون بین گونه های مختلف باشید. به منظور جلوگیری از تضعیف سویه های اصلی و قرار دادن گروه های مختلف در رقابت، توصیه می شود که انتخاب های مختلف را در یک آکواریوم مخلوط نکنید.

برخلاف اکثر ماهی های گرمسیری، میگوهای ارائه شده در اینجا دمای بین 20 تا 24 درجه سانتیگراد را ترجیح می دهند. افزایش دما منجر به تسریع متابولیسم و ​​در نتیجه کاهش طول عمر می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.