با خوردن خرما در یزد هرگز سرما نخورید

این میوه ها حاوی مقادیر زیادی قند و منیزیم هستند که به مبارزه با خستگی و سستی کمک می کند. بنابراین مصرف خرما در یزد به عملکرد مناسب متابولیسم انرژی کمک می کند.

با کوچکترین نشانه ای از خستگی، می توانید چند عدد خرما بخورید تا در طول روز انرژی بیشتری به بدنتان بدهید.پیش ساز ویتامین A، بتاکاروتن به مقدار زیاد در خرما وجود دارد.

این عنصر چندین نقش اساسی در عملکرد صحیح بدن ایفا می کند. به طور خاص بر روی سیستم ایمنی بدن با تقویت آن و مبارزه با عوامل بیماری زا عمل می کند.

بتاکاروتن همچنین با تحریک تکانه های عصبی واقع در اعصاب بینایی بینایی را بهبود می بخشد.یکی دیگر از مزایای خرما، ویتامین B9 آن است. اسید فولیک نیز نامیده می شود، اسید فولیک در عملکرد طبیعی سیستم ایمنی شرکت می کند و خستگی را کاهش می دهد.

ویتامین B9 همچنین برای زنان باردار توصیه می شود، زیرا باعث رشد بافت های مادر می شود.خرما خشک یا تازه، همیشه نرم و ملایم است و طعم سنت های آشپزی خاورمیانه را تداعی می کند.

درخت میوه نمادی از صحراها و واحه‌های صحرا.خرما میوه‌ای بسیار پرانرژی است که همیشه از فواید متعدد آن برای سلامتی ما استفاده می‌شود.

آنها یک بمب کالری واقعی در نظر گرفته می شوند، زیرا حاوی 253/287 کالری در هر 100 گرم هستند.خرما سرشار از فیبر، پتاسیم، فسفر، آهن و ویتامین B9 است و منبع قند طبیعی است و جایگزینی بهینه برای شکر است.

به دلیل محتوای کالری بالایی که دارند، منبع عالی انرژی هستند. این فضیلت ها این میوه را بسیار پرانرژی می کند: خرما برای ورزشکاران عالی است و یک میان وعده ایده آل برای مواقعی است که می خواهید پر انرژی شوید.

آنها نقش اساسی در بقای مردم مناطق کویری خاورمیانه دارند و عموماً اولین غذایی هستند که مسلمانان برای افطار در ماه رمضان مصرف می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.