خرما خاصویی خشک می تواند درد ها را کاهش دهد

آنتی اکسیدان ها اساساً ترکیباتی هستند که فرآیند اکسیداسیون را مهار می کنند و در نتیجه رادیکال های آزاد خطرناک را که می توانند آسیب زیادی به سلول های شما وارد کنند، از بین می برند.

اکسیداسیون می تواند بسیار خطرناک باشد زیرا می تواند برای یکپارچگی ساختاری و ژنتیکی سلول های شما بسیار مضر باشد.

خرما به دلیل غلظت بالای آنتی اکسیدان معروف است. خرما خاصویی خشک در مقایسه با سایر میوه های خشک در همان دسته، با بالاترین غلظت آنتی اکسیدان در صدر جدول قرار دارد.

نیاز به آنتی اکسیدان در رژیم غذایی روزانه شما نمی تواند بیشتر مورد تاکید قرار گیرد. خرما سرشار از آنتی اکسیدان هایی از جمله:

کاروتنوئیدها: کاروتنوئیدها به دلیل توانایی آنها در کاهش چشمگیر احتمال دژنراسیون ماکولا که می تواند برای سلامت چشم شما بسیار خطرناک باشد شناخته شده است.

خرما

کاروتنوئیدها همچنین به دلیل توانایی آنها در معجزه کردن قلب شما شناخته شده اند. سلامت قلب یکی از مبرم‌ترین مسائل در سناریوهای سلامت امروزی است و استفاده از خرما می‌تواند به ارتقای سلامت قلب کمک کند.

فلاونوئیدها: این یک آنتی اکسیدان است که می تواند با کمک به مشکلات متعدد به بدن شما کمک کند. فلاونوئیدها به دلیل خواص ضد التهابی و میل ترکیبی بالای خود برای کمک به کاهش اثرات بیماری های مزمن مانند دیابت شناخته شده اند.

فلاونوئیدها همچنین برای مغز شما مفید هستند و برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های تحلیل‌برنده مغز مانند آلزایمر بسیار کار می‌کنند. همچنین نشانه هایی وجود دارد که ثابت می کند فلاونوئیدها می توانند خطر ابتلا به انواع خاصی از سرطان را نیز کاهش دهند.

اسید فنولیک: اسید فنولیک یک آنتی اکسیدان بسیار مورد بحث است که عمدتا به دلیل خواص ضد التهابی آن شناخته شده است. سابقه بسیار خوبی در کاهش خطر ابتلا به مشکلات قلبی دارد و همچنین در کاهش احتمال ابتلا به انواع خاصی از سرطان بسیار موثر است.

خرما از نظر ریز مغذی هایی مانند سلنیوم، منگنز، منیزیم و مس بسیار غنی است. این ریز مغذی ها به رشد سلامت استخوان شما کمک می کنند.

اگر از مشکلات استخوانی رنج می برید خرما می تواند یکی از مهم ترین مکمل های رژیم غذایی شما باشد. ریز مغذی های موجود در خرما نیز در درمان بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان بسیار موثر است. بنابراین، بسیار توصیه می شود که خرما را به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود برای داشتن استخوان های سالم تر بگنجانید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.