زنی با استفاده از خرمای بم امروز لباس ها را خشک می کند

نخل خرمای بم امروز یکی از قدیمی ترین محصولات اصلی اصلی در جنوب غربی آسیا و شمال آفریقا است.

نخل خرما در استرالیا، مکزیک، آمریکای جنوبی، آفریقای جنوبی و ایالات متحده به ویژه در جنوب کالیفرنیا، آریزونا و تگزاس نیز کشت می شود.

میوه خرما یک ماده غذایی با ارزش غذایی بالا است که سرشار از کربوهیدرات ها، فیبرهای غذایی، پروتئین ها، مواد معدنی و ویتامین B کمپلکس مانند تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، نیاسین (B3)، پانتوتنیک (B5)، پیریدوکسین (B6) است. و فولات (B9). کربوهیدرات ها 70 درصد میوه خرما را عمدتاً به صورت فروکتوز و گلوکز تشکیل می دهند.

مواد معدنی موجود در میوه خرما عبارتند از کلسیم، آهن، منیزیم، سلنیوم، مس، فسفر، پتاسیم، روی، گوگرد، کبالت، فلوئور و منگنز. میوه های خرما بسیار مغذی هستند و بنابراین ممکن است فواید بالقوه زیادی برای سلامتی داشته باشند.

در سال‌های اخیر، علاقه زیادی به خواص فراوان میوه خرما برای سلامتی، نیاز به توسعه محصولات غذایی جدید با استفاده از خرما به عنوان منبع مواد مغذی را به وجود آورده است.

بنابراین، هدف این مقاله بررسی ارزش غذایی میوه خرما در زمینه استفاده بالقوه خرما در بارهای تغذیه برای ورزشکاران است.ورزشکاران در سراسر جهان برای عملکرد و فعالیت های استقامتی به تغذیه کافی وابسته هستند.

در نتیجه، نیاز به تعادل انرژی و متابولیسم کارآمد بدن را نمی توان بیش از حد مورد تاکید قرار داد. چنین رژیمی همچنین باید بتواند متابولیسم پایه ورزشکاران را در فعالیت های ورزشی خود افزایش دهد.

تلاش برای تغذیه خوب برای همه و همه مهم است، زیرا به عنوان بستری برای تامین نسبت متعادلی از مواد مغذی درشت و ریز مغذی عمل می کند. بارهای انرژی‌زا، میان‌وعده‌های مغذی هستند که بیشتر افراد فعال از جمله ورزشکاران از آن‌ها لذت می‌برند.

میله های انرژی همچنین منبع عالی پروتئین و قندهای طبیعی (کربوهیدرات) هستند که از نظر تغذیه ای متعادل هستند تا عملکرد را افزایش دهند.

علاوه بر تامین انرژی، محتوای پروتئین موجود در میله های انرژی به ساخت توده عضلانی و محافظت از بافت ها نیز کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.