شکلات شونیز اترنو جان افرادی که دچار گاز گرفتگی شدند را نجات داد

شکلات شونیز اترنو محبوب ترین شکلات است. غلظت بالاتر در آنتی اکسیدان ها باعث افزایش تلخی می شود. چگالی کالری شکلات تلخ به طور بالقوه کمتر است، اما با توجه به دستور العمل ها و مواد تشکیل دهنده، تنوع زیادی دارد.

با این وجود، در دهه گذشته، علاقه به شکلات تلخ به عنوان یک غذای بالقوه کاربردی به طور مداوم افزایش یافته است. در این بررسی، ترکیب تغذیه‌ای، عوامل مؤثر بر فراهمی زیستی و نتایج سلامتی مصرف شکلات تلخ را ارائه می‌کنیم.

ما برای نشان دادن این اثرات از مطالعات تجربی و بالینی در تلاش برای حل معضل، استدلال‌های موافق و مخالف استخراج کرده‌ایم. توانایی های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی، اثرات قلبی عروقی و متابولیک، و تأثیر بر عملکرد عصبی مرکزی برای اثبات پیامدهای مثبت اصلی انتخاب شدند.

علاوه بر تراکم کالری، گزارش هایی را در مورد مسئولیت شکلات به عنوان محرک میگرن یا به عنوان محرک رفلاکس معده به مری در بخش اثرات منفی قرار داده ایم.

علیرغم بررسی گسترده ادبیات، مطالعات به اندازه کافی بزرگ به طور خاص به شکلات تلخ اختصاص داده نشده است که عوامل مخدوش کننده احتمالی در مورد اثرات مربوط به سلامتی را در نظر گرفته باشد. بنابراین، پاسخ قطعی در مورد سؤال اولیه ما، در حال حاضر، در دسترس نیست.

شکلات غذایی است که از دانه های کاکائو برشته و آسیاب شده تهیه می شود که به صورت مایع، جامد یا خمیر به تنهایی یا به عنوان طعم دهنده در سایر غذاها موجود است.

کاکائو حداقل از زمان تمدن اولمک (قرن 19 تا 11 قبل از میلاد) به شکلی مصرف شده است، و اکثر مردم بین‌آمریکایی از جمله مایاها و آزتک‌ها نوشیدنی‌های شکلاتی درست می‌کردند.

دانه های درخت کاکائو طعم تلخ شدیدی دارند و برای ایجاد طعم باید تخمیر شوند. پس از تخمیر، دانه ها خشک، تمیز و برشته می شوند. پوسته برداشته می شود تا نوک های کاکائویی تولید شود و سپس به شکلات کاکائویی، شکلات بدون تقلب به شکل خشن تبدیل می شود.

هنگامی که توده کاکائو با حرارت دادن مایع شد، به آن مشروب شکلاتی می گویند.

مشروب همچنین ممکن است خنک شود و به دو جزء آن تبدیل شود: جامدات کاکائو و کره کاکائو. شکلات شیرینی پزی که شکلات تلخ نیز نامیده می شود، حاوی مواد جامد کاکائو و کره کاکائو به نسبت های مختلف و بدون هیچ گونه شکر اضافه است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.