قهوه قارچ گانودرما در افغانستان موجب سرنگونی طالبان شد

روندی در محافل سلامت مدرن وجود دارد که به دنبال غذاهای معجزه آسا، غذاهای فوق العاده و مواد مخفی با خواص تقویت کننده سلامت هستند.

متأسفانه، بیشتر این مواد فوق العاده شواهد کمی از اثربخشی در بهترین حالت نشان می دهند و در بدترین حالت ممکن است مضر باشند. بیشتر اوقات، حقیقت جایی در وسط نهفته است، و تحقیقات و زمان بیشتری برای تعیین اینکه آیا چیزی واقعاً مفید است یا فقط یک ادعای بی‌اساس دیگر نیاز است.

قهوه قارچ گانودرما یکی از آن موارد متوسط است که ادعاهای سلامتی بالایی دارد و تحقیقات علمی کمی برای تایید آنها وجود دارد. در این مقاله همه آنچه را که باید در مورد قهوه گانودرما بدانید را خلاصه می کنیم.

ما به شما درباره چیستی آن، آنچه حامیان آن ادعا می‌کنند و شواهدی برای تقویت آن ادعاها به شما آموزش خواهیم داد. مثل همیشه، قبل از گنجاندن هر چیز جدیدی در رژیم غذایی خود باید با پزشک خود مشورت کنید. هیچ جایگزینی برای نظر متخصص پزشکی وجود ندارد.

قهوه گانودرما قهوه ای است که با قارچ گانودرما لوسیدوم مخلوط می شود، نوعی قارچ که معمولاً به آن «ریشی» یا «لینژی» می گویند، بسته به اینکه با چه کسی صحبت می کنید.

اغلب، قهوه گانودرما از مخلوط کردن پودر گانودرما لوسیدوم با قهوه فوری تهیه می‌شود، اما می‌توانید آن را با ترکیب پودر ریشی با قهوه آسیاب شده معمولی نیز تهیه کنید.

اگر قهوه قارچ برای شما عجیب به نظر می رسد، نگران نباشید، شما تنها نیستید. قهوه گانودرما نسبتاً ناشناخته است و بنابراین نسبتاً مطالعه نشده است.

تنها چند مطالعه علمی در مورد گانودرما لوسیدوم وجود دارد، و نتایج متفاوت و متناقض هستند، که نشانه ای مطمئن از نیاز به تحقیقات بیشتر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.