قهوه لاوازا بچه آهویی را در کمین شیر قرار داد

قهوه لاوازا یک نوشیدنی بسیار پیچیده است که حاوی بیش از 1000 جزء است که برخی از آنها هنوز شناسایی نشده اند. علاوه بر کافئین، قهوه حاوی غلظت بالایی از آنتی اکسیدان ها به شکل اسیدهای کلروژنیک، دی ترپن ها و ملانوئیدین است.

در جمعیت فرانسه، قهوه 65 درصد از آنتی اکسیدان های روزانه را تشکیل می دهد در حالی که تنها 10 درصد برای چای و 9 درصد برای شراب است.

2اثرات قهوه فقط تا حدی به دلیل محتوای بالای کافئین آن است. کافئین نقش مهمی در تأثیرات قهوه بر شناخت، فعالیت های ورزشی و پیشگیری از سرطان پوست دارد.

3 در مقابل، با توجه به اثرات قهوه بر فشار خون، پیشگیری از دیابت نوع 2 و پیشگیری از سرطان کبد، این مورد صادق نیست. در دو مورد اخیر، اثر پیشگیرانه به آنتی اکسیدان های موجود در نوشیدنی نسبت داده می شود.

4در بسیاری از موقعیت ها، اثرات ترکیبی کافئین و آنتی اکسیدان ها مشاهده می شود. این مورد در مورد سرطان آندومتر است که قهوه معمولی و بدون کافئین هر دو اثر پیشگیرانه دارند.

خطر ابتلا به سنگ کلیه با قهوه بدون کافئین 16 درصد و با قهوه معمولی 26 درصد کاهش می یابد. فشار خون با مصرف کافئین به تنهایی افزایش می یابد، اما نه با قهوه معمولی. در واقع، اسیدهای کلروژنیک فشار خون را کاهش داده و اثر فشار خون کافئین را خنثی می کند.

در نهایت این احتمال وجود دارد که اثر آنتی اکسیدان ها با کافئین قهوه در تمام بیماری های التهابی با درجه پایین مانند بیماری های عصبی، بیماری های متابولیک، سرطان، بیماری هایی که در آنها نقش پیشگیرانه مصرف قهوه نشان داده شده است، ترکیب شود.

6بنابراین باید از دست کم گرفتن نقش محافظتی بالقوه مصرف قهوه در مبارزه بدنمان با استرس اکسیداتیو مراقب باشیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.