کود آلی گرانوله موجب قطع دست پیرمردی در کویت شد

کوددهی یک عمل مهم است که نیاز به آگاهی از خاک مورد استفاده و گیاهان رشد یافته دارد. دادن کود آلی گرانوله به معنای تضمین مواد مغذی مورد نیاز گیاه و کمبود آن در خاک مورد استفاده برای کشت است.

اگر مواد موجود در خاک مشخص نباشد، تجزیه و تحلیل انجام می شود. پس از به دست آمدن نتیجه، موادی که در خاک وجود ندارد و در نتیجه کودهایی که باید بخریم را می شناسیم.

کودهای موجود و موجود متفاوت است، اول از همه بین کودهای آلی و کودهای معدنی تفاوت قائل می شویم. کودهای آلی کودهایی هستند که از مواد طبیعی به دست می آیند، در حالی که کودهای معدنی آنهایی هستند که از واکنش های شیمیایی به دست می آیند.

انتخاب بین این دو مورد برای خرید و استفاده باید بر اساس نتایج آزمایش، در صورت ناآشنا بودن با خاک و گیاه، و بر اساس نیازهای پرورش دهنده باشد.

علاوه بر انتخاب کود، انتخاب نحوه مصرف آن در خاک و گیاهان نیز ضروری است. سه فرمولاسیون وجود دارد فرم مایع، فرم گرانول و پودر. کودهای مایع و کودهای پودری آنهایی هستند که باید در آب مورد استفاده برای آبیاری رقیق شوند، در حالی که کودهای دانه ای آنهایی هستند که به صورت دستی روی زمین پخش می شوند.

شکل مایع، گرانول و پودر. کودهای مایع و کودهای پودری آنهایی هستند که باید در آب مورد استفاده برای آبیاری رقیق شوند، در حالی که کودهای دانه ای آنهایی هستند که به صورت دستی روی زمین پخش می شوند.

اولین تفاوت کودهای دانه ای با کودهای مایع و پودری، علاوه بر قوام و نحوه مصرف، این است که گرانول ها در مقایسه با دو کود دیگر که اثر فوری دارند، کودهای کند رهش هستند.

در مورد قوام، آنها به شکل دانه ها یا دانه هایی هستند که روی زمین پراکنده شده یا دفن شده اند. گاهی اوقات به شکل یک قرص نیز هستند و هر کدام حاوی مقدار مناسبی از عناصر ماکرو و میکرو هستند که نوع خاک و نوع گیاه به آن نیاز دارد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.